Vaše osobní údaje chráníme, proto je pro registraci do E-přepážky ČPZP a následné přidělení přístupu na pojištěnce (oprávnění) nutné provést ověření totožnosti klienta.

Jakým způsobem nám prokážete Vaši totožnost?


V mobilní aplikaci vyfotím sebe a svůj občanský průkaz.

Požadujete přístup (oprávnění) do E-přepážky jen „sám na sebe“, tj. na svoje číslo pojištěnce (rodné číslo)? Máte chytrý mobilní telefon?

Využijte nejrychlejší metodu a nainstalujte si aplikaci „Zdraví v mobilu“. Z menu „Pojištěnec“ nebo v dialogu po prvním spuštění zvolte funkci „Registrace do E-přepážky“. V aplikaci vyfotografujete svůj obličej a doklad totožnosti dle pokynů. Aplikace fotografie opatří vodoznakem proti zneužití.

Po ověření údajů a totožnosti na straně ČPZP, Vám bude založen účet v E-přepážce ČPZP a přístup (oprávnění) na Vaše údaje, o čemž Vás budeme informovat prostřednictvím zprávy do mobilního telefonu. Po přidělení přístupu se můžete v mobilní aplikaci přihlásit podle pokynů a využívat funkce pro pojištěnce.

Přihlášení klienti pak podobným způsobem mohou ve funkci "Přidělení oprávnění na dítě" získat přístup na své nezletilé děti. Stačí k tomu rodný list dítěte a občanský průkaz žadatele.Pomocí BankID.

Máte bankovní identitu, neboli BankID?

Pak prosím na úvodní stránce E-přepážky stiskněte tlačítko „Přihlášení pomocí BankID“ a pokračujte dle návodu, který Vám E-přepážka zobrazí.

Pokud máte více bankovních účtů a více bankovních identit, pak Vám důrazně doporučujeme pro přihlášení k E-přepážce vždy používat stejnou bankovní identitu (tj. v E-přepážce volit vždy stejnou "Banku").Pomocí elektronického občanského průkazu (mám eOP + čtečku) nebo pomocí NIA ID (mám z CzechPointu registrované jméno+heslo+mobilní telefon).

Máte „elektronický“ občanský průkaz, tj. občanský průkaz vydaný po 1. 7. 2018 (s čipem), aktivovanými elektronickými funkcemi a příslušnou čtečku v počítači?

Nebo máte zřízený uživatelský účet Národní identitní autority (NIA ID), tedy na CzechPointu zaregistrované přihlašovací jméno + heslo + registrovaný mobilní telefon pro Národní identitní autoritu, , tedy tzv. Identitu občana?

Pak prosím na úvodní stránce E-přepážky (nebo zde) použijte tlačítko „Přihlásit Identitou občana“ a pokračujte dle zobrazeného návodu.Prosím o zaslání dopisu s aktivačním kódem (Českou poštou doporučeně do vlastních rukou).

V tomto případě Vám zašleme na adresu, kterou evidujeme pro Vaše číslo pojištěnce (rodné číslo), doporučený dopis do vlastních rukou. Ověření Vaší totožnosti provede pracovník České pošty. Dopis převezmete od doručovatele nebo si ho vyzvednete na poště. V dopisu najdete aktivační kód spolu s návodem, jak ho využít – kód opíšete v příslušné funkci E-přepážky a tímto krokem je proces přidělení oprávnění na Vaše rodné číslo úspěšně dokončen. Touto formou můžete požádat i o oprávnění na děti atd. a využijte ji i v případě, že máte vydaný kvalifikovaný nebo komerční certifikát.

Vyplňte prosím registrační formulář registrační formulář pro přihlášení prostřednictvím SMS kódu nebo prostřednictvím certifikátu. Po dokončení registrace vám bude odeslán aktivační kód.Preferuji osobní návštěvu na pobočce ČPZP, kde předložím příslušné doklady.

Navštivte kteroukoliv pobočku ČPZP (seznam poboček) a požádejte o zřízení přístupu do E-přepážky. Budete potřebovat pouze svůj doklad totožnosti. Pokud budete chtít zřídit přístup (oprávnění) na své děti, vezměte s sebou jejich rodné listy. Registrace je okamžitá a ihned po registraci lze začít používat nástroje E-přepážky ČPZP nebo naši mobilní aplikaci.