Do E-přepážky se můžete přihlásit následujícími způsoby:

Přihlášení pomocí SMS

Pomocí SMS se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé Elektronické přepážky ČPZP. Pokud nejste uživatelem Elektronické přepážky ČPZP, zaregistrujte se, prosím.

Přihlásíte se tak, že do políčka "Přihlašovací jméno" vložíte své přihlašovací jméno zvolené při registraci. Poté kliknete na tlačítko "Odeslat SMS".

Bezprostředně poté se zobrazí políčko s názvem "SMS kód" a na Váš mobil uvedený při registraci bude zdarma odeslána SMS s jednorázovým přístupovým kódem. Ten opíšete do políčka "SMS kód" a kliknete na tlačítko "Přihlásit". Pokud jste zadal vše správně, budete přihlášen do aplikace Elektronické přepážky a budete moci využívat služby a funkce na které máte oprávnění. Uživatelé, kteří v minulosti používali pro přihlášení přihlašovací jméno a heslo, se nyní přihlašují jen samotným přihlašovacím jménem.

Přihlášení pomocí Bankovní identity

Všechny velké banky v ČR již poskytují Bankovní identitu (a další menší ji připravují ke spuštění). Spravujte svoje finance přes elektronické bankovnictví? Pak se můžete do E-přepážky rovnou přihlásit (i když jste nebyli v E-přepážce dříve registrováni). E-přepážka Vás poté sama provede dalším postupem. Toto přihlášení Vám bude fungovat pouze vůči E-přepážce (Portálu ČPZP), nikoli již vůči ostatním portálům v rámci Portálu ZP.

Přihlášení certifikátem

Certifikátem se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé Elektronické přepážky ČPZP. Pokud nejste uživatelem Elektronické přepážky ČPZP, zaregistrujte se, prosím. Při registraci vyberte typ přihlášení certifikátem.

Pokud vlastníte certifikát použitý při podpisu registračních údajů a máte jej správně nainstalován, přihlásíte se tak, že kliknete na tlačítko "Přihlásit autorizovaným certifikátem". Bude Vám zobrazena výzva k podpisu prohlášení. Podepište prosím zobrazená data kliknutím na tlačítko "Ano". Pokud budou data podepsána správným certifikátem, budete přihlášen do aplikace Elektronické přepážky a budete moci využívat služby a funkce na které máte oprávnění.

Přihlášení pomocí Identity občana (Národní identitní autority)

Máte zřízen přístup do Identity občana (do 1.12.2021 byl užíván starší název eidentita.cz), či Národní identitní autority (např. elektronickým občanským průkazem, pomocí NIA ID či jiným prostředkem)? Pak se můžete do E-přepážky rovnou přihlásit (i když jste nebyli v E-přepážce dříve registrováni). E-přepážka Vás poté sama provede dalším postupem. Toto přihlášení Vám bude fungovat pouze vůči E-přepážce (Portálu ČPZP), nikoli již vůči ostatním portálům v rámci Portálu ZP.